معرفی کوتاه

معرفی کوتاه

محمد محمدی‌تبار هستم، بنیانگذار و مدیرمسئول مؤسسه زبان و خانه آیلتس سفیرلیان. تاکنون دو بار به‌عنوان کارآفرین برتر استان بوشهر برگزیده شده‌ام؛ یک بار در سطح استانی و بار دوم در سطح دانشگاهی (سال ۹۵). کار تدریس زبان انگلیسی را به‌طور رسمی از سال ۸۱ شروع کرده‌ام. تا به امروز حدوداً 18 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی دارم و این روزها، برای دفاع از رساله دکتری خود در رشته آموزش زبان انگلیسی آماده می‌شوم. رساله‌ام درباره ویژگی‌های جهانی یک معلم زبان خوب است.

تحصیلات و تجارب

تحصیلات و تجارب

پایان‌نامه دوره فوق لیسانس بنده درباره آزمون آیلتس بود. در این کار تحقیقی، با کمک استاد راهنمای خود (یک ممتحن آیلتس) به جستجوی علت عدم موفقیت متقاضیان ایرانی در آزمون نوشتاری آیلتس پرداختم که نتایج این تحقیق در تدریس بنده به‌طور مشخص دیده می‌شود. علت انتخاب این موضوع، کمک بیشتر به متقاضیان آیلتسی بود که در کلاس‌هایم در حال تحصیل و آماده‌شدن برای آزمون آیلتس بودند.

تا به حال هفت مرتبه در آزمون آیلتس شرکت کرده‌ام. در آخرین تجربه خود نمره‌ی ۸.۵ را به‌دست آوردم، ولی دست از تلاش و کوشش برای گرفتن نمره ۹ آیلتس برنخواهم داشت. با ساز و کار آزمون آیلتس و روش نمره‌دهی آن آشنایی عمیق و علمی دارم. به همین خاطر کسانی که در کلاس‌های بنده آماده می‌شوند، نمره مورد مورد نظر خود را به‌دست می‌آورند. متقاضیان آیلتس در کلاس‌های بنده خوب می‌دانند که یا باید نمره مورد نظر خود را بگیرند یا در اساس، دیگر به آزمون آیلتس فکر نکنند. راه سومی نیست.

در رشته آموزش زبان (در دروه فوق لیسانس و دکتری) تحصیل کرده‌ام و دارای گواهینامه تیسول (دیپلم تدریس زبان انگلیسی) از دانشگاه ساسِکس دانز انگلستان هستم. بر تئوری‌های روز دنیا درباره آموزش زبان انگلیسی تسلط دارم. معتقدم در زمینه مسائل فنی تدریس زبان انگلیسی به‌روز هستم چون دائماً در حال مطالعه درباره این چیزها هستم.

در حوزه مدیریت گواهینامه MBA را از آکادمی مجازی ایرانیان دریافت کرده‌ام. البته در دو شاخه جداگانه دو گواهینامه دریافت کرده‌ام: تفکر استراتژیک و بازاریابی پیشرفته. بعد از این دوره به ادامه تحصیل در دوره DBA (دکتری مدیریت عالی کسب‌وکار) در مؤسسه ماهان در تهران پرداختم. این دوره در حال حاضر تمام شده و برای نوشتن رساله در مرخصی تحصیلی هستم تا از کار تحصیل در دوره دکتری آموزش زبان انگلیسی به‌زودی فارغ‌التحصیل شوم.

اهداف و خط فکری

اهداف و خط فکری

علت اصلی بنیان‌گذاری مؤسسه زبان و خانه آیلتس سفیرلیان، آماده‌سازی نظام‌مند متقاضیان برای آیلتس نمره ۷ بود و هست. این کاری بود که تا آن زمان (سال ۹۰) بیشتر به شکل خصوصی و پراکنده در برخی آموزشگاه‌ها انجام می‌شد. امروز بیشتر مراجعه‌کنندگان به سفیرلیان کسانی هستند که بنابر دلایلی باید حتماً در آینده‌ای دور یا نزدیک در آزمون آیلتس شرکت کنند. مسیر آموزش برای این عزیزان به گونه‌ای طراحی شده که فرد پس از ورود، درست در جهتی قرار می‌گیرد که در انتها به نمره دلخواه خود می‌رسد.

به‌خاطر تحصیلاتم در این دوره‌های مدیریت و آشنایی با علوم به‌روز مدیریت و رهبری کسب‌وکار و آشنایی نزدیک با مدیران بزرگ کشور و اساتید تراز اول دانشگاه‌های کشور، از مدیریت سنتی بیزار شدم. به همین خاطر روش مدیریت ISO9001:2008 را در مؤسسه پیاده‌سازی و سه سال پیاپی گواهینامه خود را با موفقیت تمدید کردم. روش‌های مدیریت سنتی در کسب رضایت مشتری مثل ملاقات‌های عمومی (به سبک سازمان‌های دولتی) را کنار گذاشته و در عوض یک سیستم آنلاین برای دریافت انتقادات و پیشنهادات راه‌اندازی کردم تا بتوانم هم از زمانم بهتر استفاده کنم و هم حجم بیشتری از نظرات مشتری‌ها را جمع‌آوری کرده و در تصمیم‌گیری‌های کلان برای مؤسسه از آنها استفاده کنم. باید عرض کنم که در سال ۹۶، گواهینامه ایزو ما به ویرایش ۲۰۱۵ ارتقاء یافت.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

به خواندن کتاب‌های رمان قرن ۱۹ و رمان‌های فلسفی معاصر و کتاب‌های فلسفی و روانشناسی و شعر (به‌خصوص سهراب سپهری و خیام) علاقه‌مندم. نویسندگی را دوست دارم و هر از گاهی، عقاید و افکارم را روی اکانت اینستاگرامم منتشر می‌کنم. رابطه‌ام با تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزاهای ارتباطی بسیار محدود است و شاید پایان شب (شاید البته) فقط به مدت نیم ساعت تلفن همراهم را روشن و بررسی کنم.

صحبت پایانی

صحبت پایانی

در پایان، معتقدم زندگی‌ام بیهوده نبوده است. هدفی داشته است، ولی این هدف آن بیرون‌ها نبوده و خودم آن را با دست خودم ساخته‌ام تا بیهوده زندگی نکنم. من معلم هستم، چه در کلاس‌ها و چه روی کاغذها.

شاد باشید و دلی را شاد کنید.

دوستدار شما

محمد محمدی‌تبار